Међународна студентска недеља у Београду (ISWiB) 2023 – позив за предавачe

Датум објаве: 13.04.2023.

Међународна студентска недеља у Београду (International Student Week in Belgrade - ISWiB) је интернационални фестивал који се одржава у Београду од 16. до 24. јула 2023. године и који већ дуги низ година окупља студенте из преко 50 држава широм света.

Идеја фестивала је да се млади у мултикултуралном окружењу баве највећим проблемима данашњег друштва и да путем радионица које се користе разним методама пруже свој допринос решавању тих проблема. Ове године славимо 16. годину постојања и овогодишња тема је Будућност комуникације под слоганом #УмреженостНаСвимНивоима.

Радионице ће се одржати од 18. до 22. јула у Београду. Едукативни програм обухвата 10 радионица, а потребне квалификације за предаваче су следеће: познавање области која покрива једну од радионица, знање енглеског језика и предлог концепта реализације радионице који је у складу са овогодишњом темом фестивала. Неке од тема којима се баве овогодишње радионице су: медији и медијска писменост, професионална комуникација, вербална и невербална комуникација, развој дигиталних технологија и њихов утицај на комуникацију, изражавање кроз различите облике уметности и друге.

Осим едукативног програма, младима се пружа могућност упознавања Београда и размена мишљења са иностраним учесницима у амбијенту ослобођеном од предрасуда, расизма, ксенофобије, хомофобије, насиља и говора мржње. Предавачи ће имати прилику да поделе своје знање и стекну искуство у раду са младима, подстичући их на друштвени активизам у сопственој локалној заједници. Надамо се да ћете препознати значај наше манифестације и бити спремни да допринесете нашем стварању и ширењу мултикултуралног дијалога на нашим просторима.

Можете се пријавити путем следећег линка:https://forms.gle/rqNG5Puth6LX8K8B8

За више информација, можете посетити сајт https://iswib.org/.

Корисни линкови за студенте

najstudent-logoM