Запажени резултати наших студената на НАПСер конгресу

Датум објаве: 26.12.2019.

Сада већ традиционално, студенти фармације су већ 12. годину заредом имали прилику да учествују на Националном конгресу студената фармације Србије, одржаном на Златибору, од 02. до 05. децембра 2019. године, на коме је присуствовало чак 300 студената фармације из читаве земље.

Овогодишња тема Конгреса била је „Ендокринологија изван утемељених оквира“, који су кроз исту студенте спровели сјајни предавачи са најактуелнијим темама у овој области, док су кроз интерактивне радионице студенти имали прилике да теорију преточе у праксу.

Организатор сваког НАПСер конгреса чини НАПСер тим (Национална асоцијација студената фармације – Србија), а овај, 12. по реду, чак троје од седморозваничних чланова тима чине управо студенти Медицинског факултета Универзитета у Нишу, који су на Интегрисаним академским студијама Фармације:

1. Милена Манић – Председник НАПСер-а;
  2. Александра Антић – Генерални секретар НАПСер-а;
  3. Драган Стајић – Вебмастер НАПСер-а.

Оно што је такође обележило овогодишњи Конгрес су и запажени резултати студената Медицинског факултета Универзитета у Нишу. Посебно се поносимо студентом пете године Интегрисаних академских студија Фармације, Даницом Илић, које је својеизузетно знање у области терапије дијабетеса мелитуса приказала на 4. Националном саветовању пацијената организованом на Конгресу, освојивши прву награду на овом такмичењу. Кроз симулацију реалних и свакодневних ситуација у апотеци које се тичу поменуте теме, студенти су покушавали да реше задате случајеве у „кожи фармацеута“, у чему је победу однела управо Даница Илић.

Клик за већу слику
 НАГРАДА