Интегрисане академске студије стоматологије за стицање назива доктора стоматологије трају шест година или 12 семестара (4650 часова) од чега 1830 часова активне наставе, 2460 часова практичне наставе и 360 часова осталих облика наставе - стручна пракса и дипломски рад. Активна настава се изводи у облику: предавања, вежби и осталих облика наставе (семинара, колоквијума, консултација, предиспитних вежби) и истраживачког рада у оквиру израде дипломског рада.

Ангажовање студента у студијском програму интегрисаних акадмских студија стоматологије, остварује се кроз активну наставу и изражено је бројем од 360 ЕСП бодова. Вредност једног ЕСП бода одговара радном ангажовању студента, у просеку, од 27 часова.

Имплементација ЕСПБ извршена је према систему у коме сваки предмет може имати различит број бодова, али укупан број бодова, свих предмета, у једној академској години износи 60. У оквиру сваког предмета дефинисане су наставне активности за постизање циља и исхода предмета, а студент остварује бодове, предвиђене за предмет у току предиспитних активности и након завршног испита.

Наставни процес предмета у студијском програму одвија се у току једног, а највише у току два семестра у складу са планом извођења наставе.

Наставни план студијског програма стоматологије омогућава студентима прве године студија да усвоје знања из опште-образовних предмета (Медицина и друштво, Медицинска статистика и информатика, Социјална медицина са епидемиологијом и хигијеном и Физичко васпитање), медицинских, претклиничких предмета: Молекуларна и хумана генетика, Анатомија, Хистологија и ембриологија, Биохемија и оралнa биохемијa, као и Морфологија зуба – претклинички, теоријско-методолошки предмет. У другој години студија студенти, поред предмета базичне медицинске науке и стицања знања и вештина неопходних за савладавање наставног програма клиничких вештина, стичу знања из стоматолошког предклиничког предмета - Стоматолошки материјали и Стоматолошка протетика - претклиника. Наставним планом треће године стоматологије обухваћени су предмети из категорије клиничке медицине: Неурологија и психијатрија са медицинском психологијом, Радиологија, Интерна медицина (педијатрија, инфективне болести, физикална медицина и рехабилитација), Фармакологија са токсикологијом, Хирургија (гинекологија са акушерством, офталмологија), Дерматовенерологија, као и претклинички предмети: Болести зуба претклиника и Анестезија у стоматологији. У четвртој и петој години студијског програма стоматологије студенти стичу знања и вештине из стоматолошких клиничких предмета. У четвртој години из предмета: Болести ризика, Орална хирургија, Стоматолошка протетика клиника I, Рестауративна одонтологија, Орална медицина, Претклиничка ендодонција, Гнатологија и Превентивна стоматологија. У петој години студенти стичу знања и вештине из следећих предмета: Орална хигијена, Стоматолошка протетика клиника II, Клиничка ендодонција, Ортопедија вилица, Пародонтологија, Дечја стоматологија. У шестој години стичу знања и вештине из Оториноларингологије, Имплантологије, Максилофацијалне хирургије, док се у XII семестру планира настава из Судске медицине, блок настава из Рестауративнe стоматологијe и Педодонцијe како би стекли клиничка знања и вештине из стоматологије.

Изборни предмети, предвиђени су у II семестру, и кроз изборне блокове у свакој години студија. У првој години, студент бира један од два понуђена изборна предмета. У свим осталима годинама бира по два изборна предмета од понуђених предмета. Изборни предмети пружају прилику студентима да афирмишу своје склоности и опредељење према појединим областима стоматологије.

Након положених свих предмета, предвиђених наставним планом и програмом интегрисаних академских студија стоматологије, студент приступа изради и одбрани дипломског рада.